Pasīvās mājas pamati: kombinētie mājas pamati un plātņveida mājas pamati
- Pasīvās mājas pamatu projekta izveides darbos ietilpst ne tikai detalizēta grunts izpēte – tās nestspēja un ilgtermiņa ietekme uz mājas pamatiem. Mūsdienās, ja vēlaties māju, kurā tiešām justies komfortabli visu gadu un ziemā baudīt siltumu, netērējot par to lielus naudas līdzekļus, kompetenti projektētāji pasīvās mājas projekta izstrādei izmanto speciālas projektēšanas programmas.
- Pasīvās mājas projekta izstrādē tiek izmantotas divas programmas – PHPP un THERM5. Programmas PHPP aprēķini tiek pielietoti visas pasīvās mājas projekta izstrādei. Savukārt programmas THERM5 aprēķini – mājas „jūtīgāko” sadurmezglu papildu analīzei, tajā skaitā mājas pamatu un sienu sadurvietām, jo praktiski šie mezgli ir vieni no būtiskākajiem aukstuma tiltiem.
- Rezumējot augstāk minēto, mājas pamatu forma un veids ir vistiešākajā nozīmē atkarīgs no mājas arhitektūras, celtniecībā izmantotajiem materiāliem un ārējas vides, tāpēc mājas projekta realizēšanā iesakām piesaistīt kompetentus un sertificētus speciālistus.
Pasīvajām mājām iesakām plātņveida vai kombinētos pamatus
- Mājas plātņveida pamatu izbūvē būtiski ir precīzi aprēķini, lai noteiktu pamatu nepieciešamo konstrukciju un biezumu. Pasīvās mājas pamatu izbūvē mēs uz kārtīgi noblietētas grunts izvietojam siltumizolāciju, uz kuras tad arī tiek veidota pamatu betona plātne. Savukārt tai virsū tiek uzklāta papildu siltumizolācija un tikai pēc tam – grīdas konstrukcija. Šādā veidā izbūvējot mājas pamatus, kopējo U vērtību iegūstam vismaz 0.096 W (m2K), kas ir ļoti izcils rādītājs mājas pamatu izbūvē.
- Mājas kombinēto pamatu izbūvē tiek izmantoti gan lentveida pamati mājas aukstajai daļai, gan siltināti plātņveida pamati mājas siltajai daļai. Kompetenti izstrādājot šādu mājas pamatu projektu, ir iespējams panākt ekonomiskāko pasīvās mājas pamatu risinājumu.