Pasīvās mājas ekspluatācija

  • Lai arī pasīvās mājas projektēšana un celtniecība ir smalks process, pašas mājas ekspluatācija ir ērta un vienkārša. Atšķirībā no parastajām mājām, pasīvā vien ir papildus apgādāta ar rekuperācijas sistēmu, kuru vadīt ir tikpat viegli kā televizoru. Turklāt filtri maināmi tikai reizi gadā, vēlams pirms apkures sezonas.
  • Pasīvā māja nav aktīvi jāapkurina, tā izmanto savus iekšējos siltuma avotus – iemītnieki, saules siltums, elektro ierīces. Koncepta pamatā ir teicama siltumizolācija un efektīva gaisa apmaiņas sistēma. Siltums tiek noturēts telpās un tāpēc nav vajadzīga aktīva apkures sistēma. Protams, neliela papildus enerģija ir nepieciešama, lai nodrošinātu nemainīgu klimatu un komforta līmeni telpās, taču tas tiek panākts ar minimāliem resursiem.
  • Pasīvajā mājā drīkst atvērt logus, lai arī tas nav nepieciešams, jo svaigu gaisu nodrošina ventilācijas sistēma. Mājā neuzkrājas mitrums vai smakas, nav piemaisījumi gaisā, kas var izraisīt dažādas alerģiskas reakcijas. Taču neviens jums neliedz atvērt logus un ļaut ienākt mājā ziedu smaržām vai dzirdēt putnu čivināšanu agros pavasara rītos.

Atbildēt