Koka karkasa mājas izmaksas.

  • Koka karkasa mājas nav nekas pārlieku dārgs vai nepieejams. Ja runājam par standarta koka karkasa mājām, tad to izmaksas ir pat zemākas nekā mājām, kuras tiek būvētas, izmantojot citus materiālus un metodes.
  • Koka karkasa māju būvniecības izmaksas samazina ērtā būvniecības tehnoloģija – to sastāvdaļas tiek izgatavotas un apstrādātas rūpnieciski. Izmaksas ir mazākas arī loģistikas dēļ – koka karkasa māju būvniecības elementi ir mazāki, vieglāki un ērtāk transportējami, it īpaši tas ir būtiski, ja māju jābūvē grūtāk pieejamā vietā, kur nav tik attīstīta ceļu infrastruktūra.
  • Domājot par mājas būvniecības izmaksām, nenāk par sliktu domāt arī ilgtermiņā un skatīt iespējamo finansiālo izdevīgumu tālākā perspektīvā. Ilgtermiņā koka karkasa mājas izrādās ļoti izdevīgs ieguldījums. Par finansiāli gudru izvēli koka karkasa māju padara: Koka karkasa ēkas lieliskā siltumizolācija. Kā varat lasīt sadaļā par energoefektivitāti, pat vienkāršāk būvētās koka karkasa mājas ietaupa vismaz 32% izmaksu par apkures rēķiniem (savukārt superizolējošās „pasīvās mājas” ietaupa vēl daudz vairāk – septiņas līdz astoņas (!) reizes).
  • Koka karkasa ēkas mikroklimata īpašības. Koka karkasa mājas dabiskās mikroklimata īpašības ļauj ietaupīt uz dažādu papildus iekārtu izmantošanu. Koka karkasa mājā daudz retāk būs nepieciešams (ja vispār būs) izmantot, piemēram, gaisa mitruma regulētājus, putekļusūcējus, gaisa kondicionierus un tamlīdzīgas ierīces. Koka karkasa ēkas teicamā skaņas izolācija. Tā ir krietni labāka nekā mūra, betona bloku ēkās, līdz ar to nebūs jātērējas par papildus skaņu izolējošiem materiāliem, ja dzīvojat, piemēram, lielceļu tuvumā.

Atbildēt