Koka karkasa māju izturība un ugunsdrošība.

Eksistē neapstrīdami zinātniski fakti un eksperimentu rezultāti, kas pierāda, ka koka karkasa mājas ir apveltītas ar labām drošības īpašībām gan ugunsgrēku, gan citu pārbaudījumu gadījumā.

  • Ugunsdrošība –  Koka karkasa ēkas nav vienkārši „koka mājas”, bet gan ēkas, kas ir būvētas no speciāliem paneļiem, kuru konstrukcija ir skābekļa piekļuvi izolējoša, tātad – uguns izplatību slāpējoša. To apdarē izmanto materiālus, kas aiztur uguni no piekļuves paneļu iekšpusē esošajam kokam. Ir veikti eksperimenti, kuros atklājies, ka īsāku ugunsgrēku gadījumā (t.i., ja ugunsdzēsēji ierodas laicīgi) šādā mājā uguns spēj nopostīt tikai sienu aizsargkārtu – pašu koka konstrukciju vispār neskarot. Šādā gadījumā māju ir pavisam viegli un lēti atjaunot.
  • Izturība – Modernās tehnoloģijas ir atradušas iespējas, kā pārvarēt ierasto „smagāks=izturīgāks” formulu. Koka karkasa māja ir vieglāka, nekā mūra vai blokmāja, taču tās konstrukcija ir smalks un precīzs izgudrojums, kas nodrošina ekselentu izturību gan stiprās zemestrīcēs, gan viesuļvētrās. Jau hrestomatizējies piemērs ar kādu koka karkasa māju Ņūorleānā, kas kļuva slavena ar to, ka pēc viesuļvētras „Katrīna” palika savā apkārtnē vienīgā nesagrautā ēka no tūkstošiem citu. Koka karkasa ēka kādā Ņūorleānas apkaimē bija vienīgā, kas izturēja viesuļvētru „Katrīna”
  • Ilgmūžiba – Koka karkasa ēku izturība pret dažādu vides faktoru iedarbību ilgstošā laika periodā (jeb vienkārši sakot – pret „laika zobu”) tikusi apsekota dažādos pētījumos. Kopumā secinājums ir viens – koka karkasa mājas izturība ir ļoti augsta pie dažādu agresīvu vides faktoru iedarbības, bet ar nosacījumu, ja māja ir pareizi būvēta. Tāpēc īpašu uzmanību pievērsiet tam, cik profesionālu un pieredzējušu būvnieku komandu Jūs izvēlaties savas koka karkasa ēkas būvniecībai.

Atbildēt